Trzecie urodziny Teams!!

3 utodziny Teams

Teams mają już 3 lata! Szybko ten czas leci. Na starcie miały całkiem sporo ciekawych funkcji ale teraz to już jest naprawdę potężne narzędzie które cały czas się mocno rozwija.
Z okazji 3 urodzin Microsoft opublikował listę nadchodzących usprawnień i nowości. Sprawdźmy zatem co nam obiecuje.

Rozmycie tła na iOS

Rozmywanie tła z obrazu kamerki jest dostępne w aplikacji desktopowej już od dłuższego czasu i korzystam z tej funkcji dosyć regularnie.
Teraz nadciąga na urządzenia mobilne z iOSem i według zapowiedzi powinna pojawić się w ciągu kilku najbliższych tygodni. Czekamy!

Własne tło

Funkcja mocno oczekiwana (zwłaszcza w obecnej sytucji, do tego konkurencja to już ma ;)).

Już niedługo (dosłownie w ciągu dni/tygodniu) będziemy mogli podłożyć własne tło pod nasz obraz z kamerki. Działa to podobnie do rozmycia tła tylko tutaj wstawimy zdjęcie z wakacji lub z biura.

„Podnieś ręke” w trakcie spotkania

Funkcja „Podnieś rękę” to najzwyczajnie prośba o udzielenie głosu w trackie spotkania. Dotychczas w Teamsach można było poprosić o głos na czacie lub po prostu wtrącić się w rozmowę (co czasami skutkowało bałaganem).

Teraz będzie możliwe zasygnalizowanie takiej potrzeby a prezenter otrzyma informację kto chce przejąć głos.
Fajna rzecz – zwłaszcza przy dużych spotkaniach.

Funkcja „Podnieś rękę”

Usuwanie odgłosów tła

Wow! Ta funkcja zapowiada się wprost fantastycznie!

Ileż to razy słyszeliście na spotkaniu dziwne odgłosy tła (stukanie w klawiaturę, ruch uliczny przy otwartym oknie, czyjąś rozmowę)? Microsoft zapowiedział że w Teamsach pojawi się funkcja redukująca i usuwająca takie odgłosy.

Jak to ma działać?
Dedykowana sieć neuronowa ma analizować w czasie rzeczywistym nasz głos i odgłosy naszego tła i usuwać wszystko poza naszym głosem. W ten sposób znikną rozpraszacze (nic tak nie wybija z rytmu prezentacji jak jakieś dziwne odgłosy). A jeżeli nagrywamy spotkania (np. do celów szkoleniowych) to ta funkcja również usunie takie niechcianie dźwięki z nagrań.

Kilka okien z czatem

Już niedługo pojawi się funkcja wyciągnięcia czatu do osobnego okna. W ten sposób będzie możliwość ułożenia sobie obok siebie kilku okienek z czatem i ułatwienia sobie pracy. Mała rzecz a cieszy.

Odpinanie czatu

Teamsy bez Internetu

Obecnie Teamsy wymagają połączenia z Internetem aby wyświetlić nam treści (informacje z kanału, kalendarz, czaty).

Microsoft usprawnia ten elemenent i zapowiedział wprowadzenie możliwości pracowania na Teamsach z bardzo słabym połączeniem lub całkowicie bez Internetu! Jeżeli uruchomimy Teamsy bez sieci to będziemy mogli odczytywać wiadomości i przeglądać przypięte kanały. Możemy również pisać nowe wiadomości (po połączeniu z Internetem Teamsy wyślą takie wiadomości).

Limity

Niedługo Teamsy dostaną również zwiększone limity i to o całkiem sporo. Dla dużych firm ważna zapowiedź.

  • Ilość osób w 1 zespole zwiększy się z 5000 do 10000 osób!
  • Ilość osób w czacie zwiększy się do 250 osób!

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *