Kalendarz kanału

Kalendarz kanału

Kalendarz w Teamsach to rzecz podstawowa, jednak pełni on funkcję identyczną jak ten w Outlooku – pokazuje informacje o naszych zaplanowanych spotkaniach. Co jeśli chcielibyśmy zobaczyć spotkania zaplanowane w konkretnym zespole (utworzone na kanałach danego zespołu)?

Do tej pory nie było gotowej funkcji do kalendarza i musieliśmy posiłkować się dodatkowymi funkcjami (wymaga to dodatkowej pracy, większych uprawnień i ma kilka ograniczeń).

W tym tygodniu Microsoft dodał do Teamsów Kalendarz kanału – funkcję która pozwala na wyświetlenie wszystkich spotkań danego kanału w jednym miejscu! Przejdźmy zatem do szczegółów.

Kalendarz

Kalendarz kanału jest to aplikacją którą możemy dodać do dowolnego kanału jako zakładkę. Po dodaniu automatycznie wyświetli wszystkie zaplanowane spotkania w damym kanale. Dodatkowo z poziomu kalendarza możemy dodawać nowe spotkania (na takiej samej zasadzie jak głównym kalendarzu Teamsów).

Ważne – kalendarz pokazuje wydarzenia tylko z kanału do którego został dodany! Nie zobaczymy w nim wydarzeń ze wszystkich dostępnych kanałów w zespole.

Dodatkowo możemy go dodać tylko do kanałów standardowych. Kanały prywatne nie są obsługiwane.

Kalendarz nie działa dla gości zaproszonych do zespołu. Takie osoby mogą do niego wejść jednak pojawi im się komunikat o braku konfiguracji i nie wyświetlą się żadne wydarzenia.

Dodawanie Kalendarza

Aby dodać Kalendarz należy przejść do wybranego kanału i kliknąć Dodaj kartę (plusik na kartach). W oknie wyszukiwania wpisujemy kalendarz -> pojawi się aplikacja Kalendarz kanału.

Klikamy w aplikację, podajemy nazwę dla naszego kalendarza i zatwierdzamy Dodaj.

Po dodaniu kalendarz jest gotowy do pracy.

Praca z kalendarzem

W kalendarzy wyświetlają się wszystkie wydarzenia z danego kanału. Z tego poziomu możemy wejśc do dowolnego wydarzenia, poruszać się pomiędzy tygodniami i miesiącami jak rónież dodawać nowe wydarzenia.

Aby dodać nowe wydarzenie możemy użyć guzika Dodaj nowe wydarzenie lub zaznaczyć okres czasu w danym dniu i pojawi się okno ze szczegółami spotkania.

Wypełniamy standardowe pola jak tytuł wydarzenia, lista uczestników (jeśli wymagane), czas oraz opis spotkania. W takim wydarzeniu nie możemy jednak zmienić kanału na którym się odbywa – jest to automatycznie ustawiane na kanał na którym znajduje się kalendarz. Na koniec zatwierdzamy spotkanie i gotowe!

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *